Me olemme Moskito!

Vuonna 1999 perustettu Moskito Television Oy (’Moskito’) on yksi maamme suurimmista TV-tuotantoyhtiöistä, joka kehittää ja tuottaa Suomen suosituimpia tv-ohjelmia. Olemme vahvoja niin viihteessä, draamassa, realityssä, faktaohjelmissa kuin urheilussakin. 

Suomessa muodostamme yhdessä Production Housen ja Grillifilmsin kanssa Nice Entertainment Finlandin, joka on osa yhteispohjoismaista Nice Entertainment Group –konsernia. Nice Entertainment Group muodostuu yhteensä 28 vahvasta tuotantoyhtiöbrändistä 16 eri maassa, tuottaen ja jakaen ohjelmia yli 200 maahan tai alueeseen.

Tuotantojamme

Black Widows Scandinavia

Mustat lesket on sarja, jossa yhdistyvät trilleri, ihmissuhdedraama ja musta huumori. Pohjimmiltaan sarja käsittelee sitä, onko elämää mahdollista aloittaa uudestaan – ja jos, niin millä hinnalla.

Koukussa

Koukussa on ihmissuhdedraama. Tarina riippuvuuksista, kielletystä rakkaudesta ja siitä, mitä itse kukin on valmis riskeeraamaan rakkautensa ja riippuvuuksiensa eteen.

Tähdet Tähdet

Tähdet, Tähdet on kokoperheen viihdeohjelma jossa kahdeksan Suomen eturivin eri musiikkityylin artistia kohtaa elämänsä suuriman haasteen, kuka heistä on katsojien mielestä Suomen paras esiintyjä.

Yhteystiedot

 

Moskito Television Oy

Pursimiehenkatu 29-31 A,

00150 Helsinki, Finland

Vaihde: 020 7131 200

Home

Riina Kullas

CEO

riina.kullas@moskito.fi
+358 40 563 0045
Home

Liisi Salo

CFO

liisi.salo@moskito.fi
+358 40 548 3815
Home

Roope Lehtinen

Executive Producer, drama

roope.lehtinen@moskito.fi
+358 41 590 007
Home

Lasse Nikkari

HEAD OF DEVELOPMENT

lasse.nikkari@moskito.fi
+358 50 340 6438
Home

Lilli Blomberg

EXECUTIVE PRODUCER

lilli.blomberg@moskito.fi
+358 40 568 6005
Home

Jarkko Luoma

Executive Producer

jarkko.luoma@moskito.fi
+358 50 588 0043
Home

Pauliina Koutala

HEAD OF PRODUCTIONS

pauliina.koutala@moskito.fi
+358 40 749 0002
Home

Tarja Ahava

HEAD OF PRODUCTION, DRAMA

tarja@moskito.fi
+358 41 590 022
Home

Oskari Saari

HEAD OF SPORTS

oskari.saari@moskito.fi
+358 40 771 1005
Home

Aki Grönthal

TECHNICAL MANAGER

aki.gronthal@moskito.fi
+358 50 356 4675
Home

Sini Pavlis

OFFICE MANAGER

sini.pavlis@moskito.fi
+358 41 590 018